SİZİ ARAYALIM
Ad Soyad :
Telefon :
E-Posta :
Sizi Hangi Konuda Arayalım :

Endüstriyel Su Arıtma

endüstriyel su arıtma sistemleriİmalata yönelik çalışan sektörlerin tamamı üretimin herhangi bir noktasında mutlaka su kullanır. Genellikle hammadde olarak kullanılan su, bazen ürünlerin, kalıpların temizlenmesinde veya soğutup ısıtma amaçlı da kullanılabilir. Kimya, gıda gibi sektörlerde ürüne doğrudan katılan su, metal, cam, tekstil sektörlerinde ürün kalitesini artırmaya yönelik kullanılır. Ayrıca özellikle turizm veya kamusal alanda ve bazen fabrikalarda şebeke suyunun arıtılarak içme suyu olarak kullanıldığı da olur. özellikle fabrika ve atölyelerde gelen şebeke suyunun kalitesi imalatı olumsuz yönde etkiler. Oysa endüstriyel su arıtma sistemi kullanılan imalatlarda sudan kaynaklanan hiçbir sorun olmaz.

SUDAN KAYNAKLANAN BAZI SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ

Ürünlerin yüzeyinde leke, matlık var. Suyun kireç oranı veya iletkenliği yüksek Tam otomatik yumuşatma veya reverse osmosis / deiyonizer su arıtma kurulmalı.
Tesisatta veya depolarda tortu, çamur birikintisi var. Suda gözle görülen veya görülmeyen tortu, askıda madde var. Tortu tutucu filtre kullanılmalı.
Suda koku, renk, bulanıklık var. Suda bakteri, tortu, demir olabilir. Duruma göre su klorlanmalı, tortusu e bulanıklığı giderilmeli. Aktif karbon kullanılanılabilir.
Depoda yosunlaşma yapıyor. Suda bakteri olabilir. Su otomatik yöntemlerle klorlanır, ultraviyole cihazından geçirilir.
Sıvı ürünlerimizde çökme oluyor, ürünlerimiz erken bozuluyor. Suyun iletkenliği ve kireç oranı yüksek. Tam otomatik yumuşatma veya reverse osmosis / deiyonizer su arıtma kurulmalı.

endüstriyel su arıtma cihazlarıCobol Mühendislik su arıtma ihtiyacı duyan kurum kuruluşlara, sadece en yüksek kalitede malzemeler kullanarak, yıllar boyu hiç sorun çıkarmadan çalışacak endüstriyel su arıtma sistemleri kurar. Firmamız kullanacağı malzemeleri piyasa şartlarına göre değil, yılların tecrübelerine dayanarak seçer. Böylece üretilen suyun kalitesinin bozulmadığından ve makinemizin uzun yıllar hizmet vereceğinden emin oluyoruz. Bu kaliteli ürün anlayışı Cobol Mühendislik firmasını gıda, metal, cam, turizm, medikal, kimya sektörlerinin en çok tercih ettiği su arıtma firması yapmaktadır.

Kimler endüstriyel su arıtma cihazları kullanmalı?

  1. Gıda imalatçıları, Metal sektörü, Plastikçiler, Kaplamacılar, Cam , Tekstil ve Kimya Sektörü,
  2. Hızlı ve kolay şekilde saf su imal etmek isteyenler,
  3. Kuyu veya deniz suyu kullananlar,
  4. Su kalitesi sürekli değişenler,
  5. Sanayi üretiminde kaliteli imalat yapanlar...