SİZİ ARAYALIM
Ad Soyad :
Telefon :
E-Posta :
Sizi Hangi Konuda Arayalım :

Reverse Osmosis Sistemleri

Reverse osmosis su arıtma sistemleri, saf su üretmenin en hızlı, en kolay yöntemidir. Reverse osmosis makineleri genelde sağlam bir şase üzerine monte edilmiş, yüksek basınç pompası ve membran sisteminden oluşur. Sistem ayrıca filtre, klor dozaj pompası, debimetre, iletkenlik ölçer gibi ekipmanlarda içerir. Sistemin işletmesi için tüm bu ekipmanlara müdahale eden bir de otomasyon panosu mevcuttur.

reverse osmosisReverse osmosis su arıtma sistemi yüksek basınçtaki suyun ultraviyole cihazı sayesinde bakterilerinden arındırılıp membran filtrelere pompalanmasıyla çalışmaya başlar. Basınç, suyun membran filtrede sıkışmasına neden olur. Uygun basınç altındaki su içindeki iyonlar membran filtrenin yüzeyinde hareket ederek drenaja giderken, suyun saflaşan kısmı ise membran filtrenin iç yüzeyine ulaşır. Böylece su saf ve saf olmayan diye ikiye ayrılır. Saf olan su bir depoya aktarılırken, saf olmayan su ise atıktan dışarı atılır. Reverse osmosis cihazları suyu %95-99 oranında saflaştırır. Saflık derecesi her membran kılıfı çıkışında ayrı ayrı ölçülür ve performans kaybı yaşayan membranlar tespit edilir. Bu özellik sayesinde membranların hepsi değil sadece tıkanmış olanları değiştirilir. Bu saflık derecesi gıda, metal, cam, tekstil, kimya gibi sektörlerin imalatlarında büyük kalite artışına neden olur.

reverse osmosis su arıtma sistemi

Cobol Mühendislik, reverse osmosis sistemlerinde genel üretim mantığımızla eşdeğer olarak sadece en üst kalitedeki ekipmanları kullanır. Sistemin uzun yıllar sorunsuz çalışması ana hedefimizdir.

Kimler Cobol Reverse Osmosis cihazları kullanmalı?

  1. Gıda imalatçıları, Metal sektörü, Plastikçiler, Kaplamacılar, Cam , Tekstil ve Kimya Sektörü,
  2. Hızlı ve kolay şekilde saf su imal etmek isteyenler,
  3. Kuyu veya deniz suyu kullananlar,
  4. Su kalitesi sürekli değişenler,
  5. Sanayi üretiminde kaliteli imalat yapanlar...