SİZİ ARAYALIM
Ad Soyad :
Telefon :
E-Posta :
Sizi Hangi Konuda Arayalım :

Su Arıtma Cihazları

Cobol su arıtma cihazları; içme amaçlı olarak kullanılacak olan suların belirli şartlarda iyileştirilmesi içilebilecek sağlık ve lezzete ulaşması için kullanılır. Ekipman genelde 3 farklı işlemde ve 6 aşamada sonuca ulaşır. Bu işlem ve aşamalar şu şekildedir;

 1. Tortu filtrasyonu
 2. Organik filtrasyon
 3. Mikrofiltrasyon
 4. Kimyasal Arıtım (reverse osmosis)
 5. Tatlandırıcı Sistem
 6. Alkali Filtre (opsiyonel)

su arıtma cihazlarıBu aşamalarda su öncelikle 10-20 mikron seviyesinde tortularından arındırılır. Bu işlemin amacı suyun kaba kirlilikten temizlenmesidir. Daha sonra su içinde bulunabilecek, klor, kötü tad ve kokular giderilir. Ön filtre denilen ilk 3 aşamanın sonuncusu mikrofiltrasyondur. Bu aşamada su 1-5 mikron hassasiyetinde filtrelenir. Ön filtrelerden geçerek hazırlanmış su büyük işlem oarak nitelediğimiz kimyasal arıtıma yani sistemin reverse osmosis bölümüne girer. Reverse osmosis suyun basınçlı olarak yarı geçirgen membrandan geçirilme işlemidir. Basınçlı su membran kabının içinde zararlı kimyasal özelliklerini bırakır ve sistemin bekleme deposuna dolar. Depo aynı zamanda sistemin durup çalışmasına kumanda eden basınç anahtarlarını yönlendiren bir ekipmandır. Depo dolu olduğunda sistem bunu algılar ve durur, boşaldığında ise çalışmaya başlar. Depoda bekleyen su kullanıma verilmeden önce tatlandırıcı isimli filtreden geçirilir. Son aşamada su özel bir filtre sayesinde alkali hale getirilir ve böylece su arıtma cihazı ile sağlıklı su üretilir.

Fiyatta değil, kalitede rekabeti ilke edinmiş Cobol Mühendislik ürünleri müşterileri için uzun yıllar güvenle kullanılan ürünler tasarlar. İçme suyu amaçlı kullanılan bu ekipmanlarımızda da diğer modellerimiz gibi en yüksek standartlar kullanılır. Ürünlerimizi işyeri ve evlerinizde güvenle kullanabilirsiniz.

Bunlar sadece bizde var!

 • Ultraviyole sterilizasyon sistemi
 • 6 aşamalı arıtım tekniği
 • Makinenin her parçasında en üst kalite ( en yüksek verimi sağlar)

Kimler Cobol su arıtma cihazlarını kullanmalı?

 1. Kaliteli, taze ve alkali su içmek isteyenler
 2. İçme suyunu taşımak istemeyenler
 3. İçme suyunu bedavaya yakın maliyetle elde etmek isteyenler
 4. Fazla sayıda işçi çalıştıran işletmeler

Şebeke Suları Güvenli Mi?

Şehir şebeke suları genellikle güvenilirdir. Bu şebeke sularının işlendiği arıtma tesisleri son derece hassas bir şekilde işletilmektedir ve buradaki suyun gerekli su kalite koşullarını sağlamasına özellikle çok dikkat edilir. Ancak arıtma tesislerinde güvenli olan su, şehir şebekelerinden geçerken borular sebebiyle kirlenir. Bunun sebebi eskiyen borularda zamanla gelişen mikroorganizmal yaşam ve ağır metallerdir. Bu tür kirlenmelerin önüne geçebilmek amacıyla suyun içmeden hemen önce arıtılması çok daha sağlıklı bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cobol su arıtma cihazları yüksek kaliteli filtreleri aracılığıyla sudaki tüm ağır metaller ve biyolojik kirlenmeleri ortadan kaldırarak yüksek kalitede ve güvenli bir içme suyu sağlar.

Suyun İnsan Sağlığı Üzerindeki Önemi

İnsan fizyolojisinin yapısı %60-70 aralığında sudan meydana gelmektedir. Bu sebeple biyolojik özelliklerimiz gereği su vücudumuz için kritik düzeyde etkili ve metabolizmamızı önemli ölçüde etkileyen bir etmendir. Sudaki en küçük kirlilik, metabolik yaşam döngümüzde sorunlara sebep olabilmektedir. Suyun vücudumuzun hemen her noktasında gezindiğini düşünürsek kirlenmiş su, vücudumuzdaki tüm hücrelere nüfuz edecektir. Sağlıklı bir metabolizma ve beden için temiz bir su tüketimi her şeyin başında gelmektedir.