SİZİ ARAYALIM
Ad Soyad :
Telefon :
E-Posta :
Sizi Hangi Konuda Arayalım :

Ultraviyole Cihazları

Ultraviyole cihazları, yüksek UV dozajıyla sudaki veya havadaki bakterileri yok etmek için kullanılır. özellikle içme veya insani kullanım amaçlı su tüketimi olan yerlerde ultraviyole cihazı kullanmak gerekir. Ayrıca özellikle kalabalık ortamlarda havanın sterilizasyonu için de kullanılmalıdır.

ultraviyole cihazlarıCihazın kullanım şekli basit olmakla beraber özellikle montajı ve bakımı uzmanlık ister. Tesisat yardımıyla cihazın kolektör bölümüne giren su sarmal harekete başlar. Bu hareket suyun ultraviyole ile temas süresini ve yüzeyini artırarak başarı oranını yükseltir. Başarı oranını yükselten diğer etken ise suyun girişi esnasında tortularından temizlenmesidir. Sudaki ortular Uv ışığını keserek bakteri kaçağına neden olur. Cobol Mühendislik Su Arıtma UV cihazlarının çoğu modelinde giriş filtresi standarttır. Giriş yapan su, cihazın içinde bulunan özel quartz cam bölmenin etrafında ultraviyole ışığına maruz kalır, bu esnada sudaki bakteriler ölür. çalışma esnasında işletmene düşen hiçbir görev yoktur.

uv lambaUltraviyole cihazları normalde bakımsız bir cihazdır. Her 8.000 çalışma saatinde ultraviyole lambasının değiştirilmesi dışında bakımı yoktur. Cobol Mühendislik Su Arıtma sistemleri sistem ve ürün tasarımı yaparken işletme maliyeti en düşük ürünleri tasarlar. Ultraviyole cihazlarımız başka hiçbir üründe olmayan “su kullanılmadığında UV lambasını söndürme” özelliği sayesinde %90’a varan elektrik tasarrufu yaparken 8.000 çalışma saati olan lamba kullanım ömrünü de aynı oranda artırır.

Ultraviyole cihazlarımız kullanım alanına göre sınıflandırılmıştır. Bu sınıflar başlıca;

  1. İnsani kullanım amaçlı noktalar için Ultraviyole,
  2. Tarımsal ve hayvansal kullanım amaçlı Ultraviyoleler,
  3. Atıksu tesislerinde kullanılan Ultraviyoleler,
  4. Hava sterilizasyon Ultraviyoleleri,

Bunlar sadece bizde var!(Opsiyonel)

  1. Su akışı olmadığında makineyi durduran elektrik/lamba tasarruf sistemi ,
  2. Sarmal hareket sağlayan kollektör,
  3. çap 50’ye kadar olan modellerde giriş tortu filtresi,
  4. Makinenin her parçasında en üst kalite ( en yüksek verimi sağlar).